Учасники археологічної експедиції Кримської федерального університету під час розкопок на території княжого палацу в колишній столиці середньовічного князівства Феодоро на плато Мангуп знайшли візантійський медальйон X-XII століть.
Вчені вважають, що цей продукт чудово збереглося до наших днів і завдяки цьому унікально. Імовірно таку прикрасу носили представники візантійських гарнізонів або керуючі територією князівства.
На лицьовій його боці зображено кінний вершник – швидше за все це зображення когось із святих або воїнів, культ яких був особливо популярний на візантійському пограниччі.
“Ми поки не готові сказати, хто зображений, але цілком імовірно, що це Святий Георгій Победоносець або Димитрій Солунський. Про це ми дізнаємося при більш детальної інспекції прикраси”, – розповів доцент історичного факультету Таврійської академії КФУ ім. В. І. Вернадського Валерій Науменко.
Під час експедиції археологи розчистили дорогу і територія біля головних воріт в городище і знайшли поверхню, що передують часу будівництва палацу, різні предмети побуту візантійців і житлові масиви.