Фахівці з Сеульського національного університету створили матеріал, який здатний змінювати колір залежно від навколишнього середовища.
Як говориться в матеріалі в журналі Nature Communications, вчені створили робота-хамелеона для наочної демонстрації. Вони помістили на його корпус камуфляжній покриття. Штучна шкіра являє собою гнучкий дисплей, який складається з рідкокристалічних шарів, здатних змінювати колір залежно від температури.
Шкіра складається також з декількох шарів з нагрівальними елементами з срібною нанопроволоки, хоча товщина матеріалу навіть менше волоса людини.
При переміщеннях такого робота датчики проводять аналіз відтінку і малюнка на поверхні, потім ця інформація йде в мікропроцесор. Після чого мережу нанопроволоки нагріває рідкі кристали і ті беруть необхідний колір.
Дослідники вважають, що зараз збільшується інтерес до технологій адаптивного камуфляжу. Така розробка стане корисна у військовій сфері, а також для створення одягу для полювання. Вона буде цікава в архітектурі, мистецтві та моді.