У Китаї почнуть клонувати панд

У Китаї почнуть клонувати панд

Приватні китайські компанії за підтримки влади країни мають намір приступити до реалізації амбітної програми по клонуванню панд за допомогою самок бурих ведмедів.

Про це повідомив заступник генерального директора китайської компанії генної інженерії Sinogene Ван Інін. “Що стосується клонування панд, недавно в пекінському зоопарку ми проводили прес-конференцію, на якій був присутній Чень Даюань – він найбільший фахівець в Китаї з питань, що стосуються теоретичних аспектів і можливостей їхнього клонування при використанні матки інших видів тварин. Він погодився співпрацювати з нами по проекту створення клонів панд. Зрозуміло, для реалізації такої програми нам потрібно дозвіл уряду. Чень Даюань постійно займається цією проблематикою і, якщо наша співпраця продовжиться і надалі, він допоможе налагодити діалог з владою, і ми почнемо діяти”, – передає ТАСС слова Ван Ініна.

Він розповів також, що Sinogene також розраховує на зв’язку, підтримувані з пекінським зоопарком.

“Це найбільший в Китаї центр з розведення, захисту і демонстрації рідкісних тварин. Тому в майбутньому ми плануємо співпрацювати з ними”, – зазначив Ван Інін. “Зараз я не можу сказати вам точно, коли ми зможемо привести на світ клоновану панду. Поки ми працюємо над створенням собак і кішок, використовуючи матку відповідних тварин для виношування клонованих ембріонів: собаки народжують цуценят-клонів, а кішки – клонованих кошенят. Однак у панд вкрай низька здатність відтворення, тому Чень Даюань запропонував їх клонувати за допомогою інших тварин, наприклад, самок бурих ведмедів”, – сказав він.

Ван Інін уточнив, що незважаючи на суттєві відмінності від бурого ведмедя і неоднакову фізіологію відтворення, існує реальна можливість привести на світ абсолютно здорового клона панди, але для цього потрібен час.

“В минулому був прецедент, коли за допомогою собаки вдалося клонувати вовка. Це означає, що панди можуть бути народжені зовсім іншими тваринами. Зрозуміло, це непросте завдання, до того ж для її виконання нам будуть потрібні додаткові дослідні матеріали”, – сказав Ван Інін.

Поділитись