У Ілона Маска загубилися три супутника

У Ілона Маска загубилися три супутника

Три з 60 супутників компанії SpaceX, які були запущені в космос в травні, втрачені.

Про це повідомляє Business Insider з посиланням на заяву SpaceX. Супутники втратили зв’язок із Землею і перестали функціонувати. Причини події компанія не розкриває. Супутники будуть пасивно сходити з орбіти протягом найближчого року.

Решта 57 супутників залишаються справними, проте на свою остаточну орбіту вийшли тільки 45 з них. Ще два супутника будуть намір спущені назад на Землю з метою протестувати процес їх утилізації після закінчення терміну служби.

Супутники були виведені на орбіту 24 травня ракетою-носієм Falcon 9 в рамках місії Starlink, покликаної забезпечити глобальний доступ до інтернету. Повідомлялося, що розгортання космічних апаратів пройшло успішно.

Програму забезпечення глобального доступу до інтернету Starlink було анонсовано SpaceX в січні 2015 року, вона передбачає запуск на орбіту висотою 1110-1325 кілометрів 4425 апаратів, а на висоту 335-346 кілометрів – 7518 апаратів. Маса кожного супутника – 386 кілограмів. Заявляється пропускна здатність каналу зв’язку складе один гігабіт на секунду на одного користувача.

Поділитись