У Франції школярам дозволять носити спідниці і вибирати роздягальні незалежно від статі

У Франції школярам дозволять носити спідниці і вибирати роздягальні незалежно від статі

Міністерство освіти Франції готовий випустити документ, який регламентує ставлення вчителів та іншого шкільного персоналу до підлітків-трансгендерам, тобто тим, хто вирішив змінити стать.

З новими правила ознайомилися журналісти газети Le Figaro.

Документ покликаний розтлумачити педагогам, як їм поводитися з «не такими» дітьми. А проблем з ними вистачає. Адже якщо хлопчик раптом усвідомлює, що в глибині душі він дівчинка (або навпаки), то він хоче, щоб його називали жіночим ім’ям і «вона». І як бути вчителеві, у якого раптом в класі замість Поля виявилася Марі?

Тепер шкільної адміністрації приписано погоджуватися з усіма гендерними капризами дітей. Але – важливий момент – якщо це все схвалюють батьки учня. З схвалення мами і тата, потрібно називати дитину новим ім’ям, а ще поміняти записи в журналах. Тобто все як би офіційно – але не зовсім. В атестаті все одно буде стояти ім’я, дане при народженні. Тому що це вже серйозний документ, а не бібліотечна картка.

Наступне важливе питання – одяг. Чи може хлопчик, який думає, що він дівчинка, надіти на уроки спідницю? Французькі чиновники від освіти довго думали і постановили – може. Все, що дозволено носити в шкільних коридорах, можуть надягати все, незалежно від «гендерної самоідентифікації». Тобто спідниця – це прийнятно. А ось туфлі на шпильках або яскраво-рожевий перуку – вже перебір.

Найпоширеніший камінь спотикання в подібних ситуаціях стосується, як правило, туалетів і роздягалень. Ну який 14-річній школярці сподобається, якщо її однокласник раптом заявиться перед фізкультурної в роздягальню для дівчаток під тим приводом, що всередині він теж особа жіночої статі. А зовні, ясна річ, звичайний підліток. Тут документ дуже розпливчасті, але ясно, що рішення, чи йти в М або Ж на перерві в кінцевому підсумку приймає сам підліток. Звичайно, в ідеалі добре б організувати окремі вбиральні та роздягальні для «не таких», але далеко не скрізь це можливо.

Поділитись