У Цукерберга вкрали дані сотень мільйонів користувачів

У Цукерберга вкрали дані сотень мільйонів користувачів

У відкритому доступі виявилися номери телефонів майже 270 млн користувачів соціальної мережі Facebook. Відповідна база з’явилася на ряді хакерських форумах.

Відомо, що зі своїми персональними даними користувачі Facebook і так надходять досить вільно, не ховаючи від перегляду з телефона інформацію, якою користуються зловмисники. Найбільш наочним прикладом такої стала використання даних сторінок сотень мільйонів користувачів у виборчій кампанії Дональда Трампа. Трамп перший політик, хто почав використовувати соціальні мережі для аналізу переваг і політичних поглядів своїх виборців. Так, прихильникам Республіканської партії давалася профільна реклама. У той же час противникам Трампа зливався контекстний компромат на кандидатів від Демократичної партії.

Яким чином профілі сотень мільйонів користувачів виявилися в руках компанії Cambridge Analytica досі точно не встановлено. Проведені в США слухання в конгресі за участі засновника Facebook Марка Цукерберга також не дали нічого путнього. В результаті, корпорація Facebook була оштрафована на рекордний для всього світу штраф – 5 млрд доларів за те, що дозволила даними потрапити в чужі руки.

І ось стало відомо про новий витік даних користувачів компанії Марка Цукерберга. На цей раз мова йде про телефони 267 млн ​​користувачів. Всі вони виявилися на ряді хакерських форумів. Про це повідомляє Mashable з посиланням на компанію Compartitech. Відзначається, що на ринку у вільному доступі, мабуть, вперше з’явилася дуже добре структурована база телефонних номерів. Це вкрай корисний інструмент для різних кібершахраїв. При цьому експерти по IT-індустрії поки не можуть точно встановити, що така база була сформована. Одна з версій – її створив робот, аналізуючи сторінки користувачів, що знаходяться у відкритому доступі.

Поділитись