У Білорусі порушили кримінальну справу проти оперної співачки Маргарити Левчук

У Білорусі порушили кримінальну справу проти оперної співачки Маргарити Левчук

Генеральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу нібито за наругу над червоно-зеленим прапором – по ст. 370 КК ( «Знущання над державними символами»).

За словами Генпрокуратури, жінка 1990 року народження, «діючи в групі осіб, які не пізніше 15 червня 2021 року з використанням комп’ютерної техніки зробила відеозапис зі сценами образливих і блюзнірських дій щодо державної символіки».

«Л. і невстановлена ​​особа кинули прапор на землю, а потім помістили його в сміттєвий контейнер. Згодом відеозапис був розміщений в мережі Інтернет на відео-хостингу YouTube. Доступ до неї міг отримати будь-який громадянин без обмежень і перешкод», – повідомляють в Генпрокуратурі.

Справу порушено за ст. 370 КК.

У прес-релізі не називається ім’я особи, проти якого порушено справу. Але, ймовірно, мова йде про оперну співачку Маргариту Левчук.

10 червня в Мережі з’явилася пісня # ЯБАТЬКА, в якій висміювалися три відсотки прихильників Олександра Лукашенка. Авторами пісні є сатиричний дует «Червона зелень», де Маргарита Левчук виступає разом з бардом і блогером Андрієм Пауком. У ролику # ЯБАТЬКА Маргарита співає з червоно-зеленим прапором. В тому числі, в одному з епізодів прапор падає на землю, а на іншому – потрапляє в смітник.

Маргарита Левчук прокоментувала інформацію Генпрокуратури в своєму Фейсбуці:

«Вітайте! На мене завели криміналку. У наш час – це почесно і приємно навіть. І як сказав один шановний мною адвокат: тепер у кожного справжнього білоруса має бути кримінальна справа. Це вже як знак якості. Живе Білорусь! І пам’ятайте, що чим гірше – тим швидше переможемо!».

Поділитись