Організація Пінто – некомерційна організація, що займається відновленням смуги лісу на атлантичному узбережжі Бразилії.
Сам ліс є будинком для більш ніж 145 мільйонів бразильців, і так само, як тропічні ліси Амазонки були спустошені вирубкою лісів протягом останніх кількох років, близько трьох чвертей вже знищені в результаті розвитку міст та інфраструктури, а також агресивних методів агробізнесу.
«Нам потрібно саджати і пересаджувати, але ми не можемо втратити жодного акра», — сказав Пінто, показуючи CNN ареал з більш ніж 50 видами дерев і рослин, що ретельно культивуються, на тому, що колись було деградуючим, схильним до посухи пасовищам. «Ліс, який ми пересаджуємо, не буде таким самим, як ліс, який ми зрубали. Деякі з лісів, які ми втрачаємо, мають дерева, яким сотні років».
Це паростки відродження лісу. Усього за 15 років він перетворився на процвітаючу еколабораторію зі здоровим рівнем ґрунтових вод, деревами, рослинами та тваринами. Це зовсім інший ландшафт, порівняно з пасовищами на його кордонах, де уражена посухою трава займає акри того, що раніше було лісом.
З приходом до влади обраного президента Лули да Сілви проекти, подібні до цього, тепер перебувають на перехресті кліматичної та політичної історії Бразилії, країни, яка є домом для одного з найзначніших запасів біорізноманіття на планеті.
Протягом майже чотирьох років уряд президента Жаїра Болсонару звинувачували в тому, що він звело нанівець екологічний прогрес, який займав пост президента з 2003 по 2010 рік. Дані Національного інституту космічних досліджень Бразилії показують, що швидкість обезліснення під президентством Болсонару зросла більш ніж на 70% з 2018 по 2021 рік.
Тропічні ліси Амазонки вже виділяють більше вуглекислого газу, ніж поглинають в деяких місцях — зсув, який може вплинути на тенденції глобального потепління. І вчені попереджають , що дорогоцінний тропічний ліс наближається до точки незворотного занепаду і менш здатний відновлюватися після таких потрясінь, як посуха, лісозаготівлі та лісові пожежі.