Співробітники манхеттенського слідчого ізолятора Това Ноель і Майк Томас, які перебували на службі в той момент, коли Джеффрі Епштейн наклав на себе руки, погодилися на співпрацю з прокуратурою.
В рамках угоди зі слідством крім добровільного співробітництва з правоохоронцями Ноель і Томасу належить 100 годин громадських робіт і піврічне перебування під наглядом. На цьому їх покарання закінчується.
На думку слідства, охоронці, яким ставиться перевірка арештантів щопівгодини, займалися своїми справами (спали, розважалися в інтернеті) і лише робили належні записи про обходах в журналі.
Прокуратура стверджує, що мільярдер Джеффрі Епштейн, який перебував під вартою за звинуваченням у торгівлі людьми та сексуальної експлуатації, протягом майже восьми годин пробув без нагляду, що і дозволило йому вчинити суїцид.
У той же час суд над охоронцями-роззявами загрожує вилитися в гучний скандал, оскільки відсутність нагляду за ув’язненими і фальсифікація документів в американських в’язницях – варіант норми. Чому, до речі, в чималому ступені сприяє хронічна недоукомплектованість штату.
«Якщо ви збираєтеся звинуватити Ноеля і Томаса, ви повинні звинуватити всю систему. Тому що вся система зламана», – заявив співробітник нью-йоркської міської в’язниці Тайрон Ковінгтон.
Згідно з офіційною версією, Джеффрі Епштейн – фінансист, філантроп, мільйонер і сексуальний злочинець – наклав на себе руки в камері попереднього ув’язнення в серпні 2019 року.