Тисячі дельфінів загинули через вторгнення Росії в Україну

Кілька тисяч чорноморських дельфінів загинуло внаслідок повномасштабного вторгнення Росії проти України.

Про це повідомив керівник науково-дослідного відділу національного природного парку «Тузловські лимани» доктор біологічних наук Іван Русєв.

За його словами, найчастіше китоподібні гинуть, втрачаючи орієнтацію у просторі через вплив військових гідролокаторів, встановлених на російських кораблях.

Мертвих та поранених тварин знаходять в Україні (зокрема, у НПП «Тузловські лимани), на узбережжі Болгарії, Румунії та Туреччини.

«От промовистий приклад мого колеги з Болгарії Атанаса Русєва, який кілька днів тому повідомив, що у гирлі річки Ропотамо з’явилося кілька дельфінів, які були дуже слабкими. Деякі мали опіки від вибухів бомб або мін, вони вже не могли орієнтуватися і шукати собі їжу. За оцінками експертів, які їх оглядали, вони не їли щонайменше десять днів. Ті, хто не обгорів, отримали внутрішні ушкодження.

Ми проаналізували дані, зібрані нами за три місяці повномасштабної війни на узбережжі нашого нацпарку, матеріали свіжих відкритих публікацій з України, Туреччини, Болгарії та Румунії, а також особисті повідомлення моїх зарубіжних друзів та колег, і припускаємо, що внаслідок жорстокої та шаленої війни, розв’язаною Росією, у Чорному морі вже загинуло кілька тисяч дельфінів».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,