Tesla відкликає 360 тисяч електрокарів із функцією автономного водіння

Tesla відкликає 360 тисяч електрокарів із функцією автономного водіння

Компанія Tesla відкликає понад 360 тис. автомобілів через проблеми у бета-версії системи автономного водіння.

Про це повідомляє The Verge з посиланням на реліз Національного управління безпеки руху на трасах США (NHTSA).

Під це потрапили Tesla Model S та Model X 2016-2023 років випуску, Model 3 2017-2023 років та Model Y 2020-2023 років. Повідомляється, що бета-версія функції автопілота дозволяє електрокара перевищувати рекомендовану швидкість, а також проїжджати перехрестя непередбачуваним чином, наприклад, їхати на жовтий сигнал світлофора або довго стояти під знаком “Стоп”, навіть якщо перехрестя вільне. Всі ці ситуації підвищують ризик аварій, вважають у NHTSA.

The Verge відзначає, що відгук буде випуском оновлення програмного забезпечення з боку Tesla, яке буде безкоштовно встановлено у всі перераховані вище автомобілі. Фізично вилучати електрокари у власників або з магазинів не доведеться. Відомо, що глава Tesla Ілон Маск вже прокоментував реліз NHTSA, зазначивши, що слово “відкликання” для бездротового оновлення програмного забезпечення є “анахронізмом і просто невірним”.

Раніше інженер американського управління безпеки дорожнього руху Міссі Каммінгс провела дослідження, в результаті якого з’ясувала, що водії з увімкненими системами автопілота в електрокарах частіше потрапляють у ДТП, в яких гинуть або зазнають травм.

Поділитись