Свині здивували вчених здатністю грати в комп’ютерні ігри

Свині здивували вчених здатністю грати в комп’ютерні ігри

Чотири свині, які брали участь в новому дослідженні, змогли зіграти в комп’ютерну гру, яку зазвичай пропонують приматам, щоб оцінити їх рівень інтелекту.

Але це не означає, що на фермах тепер будуть проходити кіберспортівні чемпіонати. По-перше, управляти джойстиком за допомогою п’ятачка не так-то просто, а по-друге, гра сама по собі досить проста і навряд чи приверне захоплених глядачів.

Однак вчених таке досягнення схвилювало. Адже свині погано бачать поблизу, і у них немає спритних рук як у мавп. При цьому вони все одно показали базове розуміння взаємозв’язку рухів джойстика з тим, що відбувається на екрані.

Робота, опублікована у виданні Frontiers in Psychology, проходила в два етапи.

Спочатку свиней навчили наближатися до монітора і рухати джойстиком. Лише потім їм показали гру, в якій треба було переміщати курсор в напрямку мети на екрані.

Всі чотири свині виконували ці дії занадто добре, щоб це можна було назвати випадковістю. Тому вчені вирішили піти далі.

“Це неабияке досягнення для тварини: зрозуміти, що його безпосередні дії впливають на щось, що відбувається в іншому місці. Той факт, що свиням це під силу, дає нам привід для роздумів про те, чому ще вони здатні навчитися і як це може вплинути на них”,- зазначила провідний автор дослідження Кендіс Кроні (Candace Croney), зоолог з Університету Пердью в США.

Вчені використовували частування для заохочення свіжоспечених геймерів, але помітили, що для них також важливий соціальний контакт. Наприклад, коли зламалася машина, яка видавала їжу під час експерименту, свині продовжили виконувати завдання, орієнтуючись тільки на підбадьорюючі слова і дотику людини.

Додамо, що свині не раз демонстрували вченим свої інтелектуальні здібності. Так, вони можуть виконувати команди “до мене” і “сидіти”, можуть вирішувати головоломки і навіть користуватися дзеркалами, щоб знайти заховане ласощі.

Всі ці знання укупі з результатами нової роботи змушують задатися незручним етичним питанням: чи варто покращувати поводження з цими істотами, раз вони стільки всього розуміють?

Доктор крон вважає, що найголовніше “почати цінувати свиней як унікальних у своєму роді тварин”.

До слова, на майбутнє у вчених в запасі є ще одна амбітна ідея, яку вони не встигли втілити в цьому експерименті: використовувати інтерфейс з особливими символами, щоб спробувати поспілкуватися зі свинями, як це вже робиться з приматами.

Поділитись