Створено фермент, здатний за години розщеплювати пластик

Створено фермент, здатний за години розщеплювати пластик

Вчені створили бактеріальний фермент, який може розщеплювати пластикові пляшки для переробки менш, ніж за добу, повідомляє The Guardian.

Цей фермент був вперше виявлений в купі компосту листя ще в 2012 році. Про нього тимчасово забули, але в 2019 році Ален Марті з університету Тулузи у Франції вирішив повернутися до дослідження. В ході дослідів з’ясувалося, що новий фермент може зруйнувати 90% полімерів всього за десять годин.

Він розщеплює пластикові пляшки на окремі хімічні композити, які згодом можуть бути використані для виробництва нової тари. Дослідники відзначають, що звичайний перероблений пластик, який проходить термомеханічний процес, як правило, недостатньо високої якості і в основному використовується для виробництва дешевого одягу.

В даний час тільки близько 30% пластика, який йде на виробництво пляшок з газованою водою, перетворюється в новий пластик. При цьому отримується на виході матеріал, як правило, має більш низькою міцністю, ніж випущені з нуля пластикові ємності.

Новий фермент надзвичайно рентабельний у виробництві, стверджують вчені. Дослідники сподіваються перевірити “промисловий і комерційний потенціал” матеріалу в 2021 році на спеціально заводі, що будується у Франції. Виробничий процес у великих промислових масштабах, за розрахунками вчених, може початися в 2024-2025 роках.

Поділитись