США продовжують відчувати серйозні проблеми з постачанням сировини та товарів

На тлі пандемії COVID-19 США почали відчувати ще одну проблему — збої в роботі ланцюжків поставок, що забезпечили дефіцит багатьох товарів на полицях магазинів, а також різної сировини, через яку стали закриватися заводи і фабрики.

Виною всьому — неефективна робота американських портів.

Біля берегів США простоюють сотні морських кораблів в очікуванні розвантаження, що вже перетворилися на символ паралічу американської економіки. Найбільш важке становище в гаванях Лос-Анджелеса та Лонг-Біч.

Згідно з оцінкою експертів, тільки тут на суднах, що скупчилися, застрягли понад 500 тисяч контейнерів, частина з яких заповнена вантажами, що швидко псуються. Аналітики вважають, що логістичний колапс триватиме ще щонайменше кілька місяців.

Перевізники заявляють, що незважаючи на вжиті адміністрацією Байдена заходи – запровадження цілодобового режиму роботи портів та штрафу у розмірі $100 за кожен не вчасно забраний контейнер – ситуація із заторами не покращала. Швидше навпаки – до фінансових втрат через простої додалися штрафні санкції.

Вони також зазначили, що основною причиною затримки розвантаження судів є переповненість складів, а також брак робочої сили – насамперед водіїв вантажівок та складських працівників, які не поспішають повертатися до роботи, незважаючи на готовність роботодавців піднімати їм заробітну плату.

Порушення логістичних ланцюжків веде не лише до зриву термінів постачання, а й до подорожчання продуктів та товарів, особливо напередодні Дня подяки та різдвяних свят.

Кілька тижнів тому президент США Джо Байден оголосив, що втілить грандіозний план щодо вирішення ситуації, що склалася. Він навіть погрожував, що у разі потреби приверне до розвантажувальних робіт Національну гвардію, але поки що все обмежується словами, а нерозвантажених кораблів стає дедалі більше.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,