США перенесли виробництво винищувачів F-35 із Туреччини до Німеччини

США перенесли виробництво винищувачів F-35 із Туреччини до Німеччини

Туреччина остаточно вибула з виробництва винищувачів F-35.

Після того, як США виключили Туреччину із програми винищувачів F-35 через купівлю російських систем ППО С-400, стало відомо про те, що Туреччина також залишилася без виробництва елементів цього бойового літака п’ятого покоління. На даний момент відомо, що елементи для американського винищувача виробляються замість Туреччини на території Німеччини.

На сьогоднішній день Німеччина вперше бере участь у програмі виробництва елементів для винищувачів F-35, і в перспективах може розширити виробничу базу. Німецькі компанії розраховують отримати великий прибуток від цього виробництва, яке «звільнила» Туреччина. Дохід Туреччини від виробництва компонентів для F-35 становив близько 12 мільярдів доларів, тоді як у Німеччині може бути організовано виробництво та додаткові елементи цього літака.

У Туреччині поки що не коментують перенесення виробництва елементів винищувача F-35 до Німеччини, однак така позиція США явно серйозно погіршить відносини між Анкарою та Вашингтоном, при цьому Туреччина практично напевно залишиться без бойових літаків п’ятого покоління цього типу.

Раніше Туреччина вважалася одним з найважливіших виробників центрального відділення бойових літаків F-35 і замінити її в цьому плані було дуже проблематично.

Поділитись