США передадуть Україні 72 установки зенітно-ракетних комплексів NASAMS II

США передадуть Україні 72 установки зенітно-ракетних комплексів NASAMS II

США оголосили про масштабне постачання систем ППО в Україну.

Кілька годин тому Вашингтон оголосив про те, що на озброєння України буде передано 6 систем NASAMS II. Одна система включає 12 пускових установок, кожна з яких здатна випускати по шість зенітних керованих ракет, що передбачає передачу Києву 72 пускових установок. Примітно, що разом із раніше оголошеними постачаннями Україна отримає на озброєнні 96 пускових установок засобів ППО НАТО, що дозволяє Києву фактично закрити величезний сектор повітряного простору.

Спочатку передбачалося, що йдеться лише про шість пускових установках, однак джерела пояснили, що мається на увазі передача 6 батарей, так як неповна система не може стабільно функціонувати через особливості радіолокаційних станцій. Йдеться варіант NASAMS II, який здатний вражати цілі на дистанціях близько 60-80 кілометрів.

Примітним є той факт, що, за деякими даними, системи NASAMS вже були протестовані на території України. Офіційних заяв на цей рахунок немає, однак побічно про це свідчить збільшення пусків зенітних ракет з боку ЗСУ, що збільшилася, хоча комплекси, як і раніше, дуже вразливі перед високошвидкісними цілями, про що свідчать, у тому числі й удари, завдані напередодні днем.

Водночас, процес постачання може розтягнутися до 1,5-2 років, що свідчить про те, що установки можуть так і не дійти до України.

Поділитись