США і Канада домовилися про модернізацію повітряно-космічної оборони

США і Канада домовилися про дії з проведення в найближчі роки модернізації Об’єднаного командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD).

Про це йдеться в поширеному 17 серпня спільній заяві глави Пентагону Ллойда Остіна і міністра оборони Канади Харджіта Сінгх Саджана за підсумками проведеного 14 серпня телефонної розмови

«Наростання стратегічне суперництво, швидкий розвиток технологій і зміна клімату знижують оборонні можливості двох країн, що збільшує і ускладнює загрозу ракетної атаки на Північну Америку», — із заяви глав оборонних відомств США і Канади

У документі зазначається, що у зв’язку з повітряно-космічними і морськими погрозами на північних рубежах, NORAD «має швидше помічати і рішучіше вживати необхідних заходів у відповідь». А для цього необхідно вже в найближчі роки «модернізувати, розвивати і адаптувати NORAD таким чином», щоб воно могло забезпечувати «постійний контроль і розуміння загроз», і було в стані «запобігти можливу агресію проти Північної Америки».

Планується підвищити технологічні можливості NORAD по виявленню можливих загроз, для чого будуть введені в експлуатацію новітні загоризонтні системи радіолокаційного спостереження. Також планується збільшити витрати на модернізацію арктичної інфраструктури NORAD і нарощування можливостей двох країн щодо взаємодії в регіоні. Додаткові інвестиції планується направити на дослідження і створення нових озброєнь.

Нагадаємо, що домовленість про модернізацію NORAD і розширенні американо-канадського діалогу по Арктиці, що включає питання безпеки, була досягнута на переговорах президента США Джо Байдена з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в лютому.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,