Сорос та 17 мільярдерів отримали від уряду США матеріальну допомогу

Уряд США виділив 18 мільярдерам і приблизно 250 багатіям матеріальну підтримку $1,2 тис. як постраждалим від економічних наслідків пандемії COVID-19.

Про це повідомив портал ProPublica.

Айра Реннерт, статки якого, за даними Forbes, становить $3,7 млрд, а також Джордж Сорос з $8,6 млрд і його син Роберт із сотнями мільйонів отримали підтримуючі виплати від американського уряду. Однак, за словами представників бізнесменів, чеки вже повернули, і ніхто їх не використав.

У березні 2020 року, коли перша хвиля коронавірусу практично зупинила економіку США, конгрес оперативно вжив пакет заходів у розмірі $2,2 трлн у рамках Закону про турботу та підтримку населення. Центральним елементом закону стала компенсаційна виплата більш ніж 150 млн американських сімей, які потребували допомоги.

Конгрес використав простий фільтр, щоб визначити, хто має на неї право: $1,2 тис. — для одинаків з доходами $75 тис. доларів на рік і менше, $2,4 тис. — для подружніх пар із доходом менше $150 на рік. Ті, хто проходив ідентифікацію за цією ознакою, автоматично отримували компенсаційну виплату.

За даними порталу, мільйонери отримали виплати через те, що їхні доходи виявилися нижчими за вказаний урядом поріг. Вони повідомляли про набагато менший оподатковуваний дохід. ProPublica знайшла 270 платників податків, які разом розкрили доходи на суму $5,7 млрд, згідно з податковою декларацією. І при цьому підійшли під портрет американця, який потребує підтримки $1,2 тис. або $2,4 тис.

У червні щорічне дослідження Credit Suisse Global Wealth Report 2021 показало, що зростання багатства США і Європа в пандемійному 2020 році випередили всі інші регіони світу. На Північну Америку припадає $12,4 трлн., на європейські країни — $9,2 трлн.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...