Сенат США ухвалив закон про захист одностатевих та міжрасових шлюбів.
Як повідомляє CNN, документ дозволить запобігти можливим скасуванням цього права консервативними суддями Верховного суду.
У Сенаті за законопроект проголосувала 61 особа: 49 демократів та 12 республіканців. 36 республіканців голосували “проти”. Прийнятий Сенатом законопроект тепер має ухвалити палата представників, а потім його буде відправлено на підпис президенту США. Очікується, що палата представників ухвалить законопроект до кінця року.
Глава Сполучених Штатів Джо Байден вже підтримав законопроект.
“Кохання є любов, а американці повинні мати право одружуватися з людиною, яку люблять”, – йдеться у заяві Байдена.
Закон “Про повагу шлюбу” не вимагає, щоб усі штати легалізували одностатеві шлюби, проте він зобов’язує окремі штати визнавати шлюб, укладений в іншому штаті.
Новий закон також скасовує федеральний закон “Про захист шлюбу”, прийнятий у 1990-і роки і відмовляє одностатевим парам у будь-яких федеральних пільгах. Право на шлюб між людьми однієї статі було встановлено у США на федеральному рівні у 2015 році рішенням Верховного суду у справі “Обергефелл проти Ходжеса”.
У разі, якщо Верховний суд скасує рішення у цій справі, будь-який штат зможе ухвалити закон про заборону одностатевих шлюбів, але новий закон зобов’язуватиме його визнавати ЛГБТ-шлюб, який був укладений в іншому штаті.