Росіянам заблокували шрифти Times New Roman та Arial

Американська компанія Monotype, яка має права на шрифти Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica, закрила для росіян доступ до своєї бібліотеки на сайті.

За словами джерела, інформація про те, що бібліотека шрифтів Monotype недоступна для користувачів із Росії, з’явилася 11 квітня. Однак доступ міг бути закритий раніше. Офіційних повідомлень про це у його компанії не отримували.

При цьому при використанні VPN-сервісу каталог доступний і при реєстрації на платформі можна отримати доступ до шрифтів.

Шрифти Times New Roman і Arial популярні у Росії, вони використовуються зокрема у Microsoft Office.

Керівник аналітичної агенції Content Review Сергій Половніков підкреслив, що робота шрифтів Monotype в офісних програмах Microsoft має зберегтися, оскільки компанія викупила на них права.

«Звичайно, Monotype може домогтися заборони на використання шрифтів у Росії, але це занадто велика тяганина, навряд чи компанія на це піде», — заявив експерт.

Раніше іноземні фірми стали масово призупиняти роботу в Росії у зв’язку із західними санкціями, запровадженими у відповідь на розпочату 24 лютого спецоперацію в Україні. До них увійшла і компанія Microsoft, яка заявила, що призупинить «все нові продажі» в Росії, включаючи ОС Windows, хмарні сервіси та консоль Xbox.

При цьому Microsoft відзначили, що продовжать обслуговування російських клієнтів, інакше «соціальна інфраструктура країни може опинитися під загрозою».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,