Росія зібралася претендувати на британську територію

Росія зібралася претендувати на британську територію

Спірна британська територія в Антарктиді може стати об’єктом претензій з боку Росії

Про це повідомляє видання Daily Express.

Існуючий міжнародний договір не дає можливості восьми державам розділити територію Антарктиди між собою, вона залишається відкритою для наукових досліджень. Історик Ріп Балклі, що спеціалізується на вивченні російських місій в Антарктиді, впевнений, що Москва має намір претендувати на значну частину ресурсів континенту.

Великобританія, США і Австралія зменшили масштаби своєї діяльності в Антарктиді через пандемію, але Росія демонструє активність.

«Російські ж дослідники на континенті продовжують працювати і, як повідомляється, наполегливо шукають рибні промисли, запаси нафти і корисні копалини», – наголошується в статті.

Видобуток корисних копалин на континенті заборонений, але професор Клаус Доддс запевняє, що її можна приховувати під виглядом геологічних досліджень.

Росія посилається на те, що вона першою відкрила сушу Антарктиди в 1820 році. У будь-якому випадку, наступне десятиліття буде вирішальним. «Ми абсолютно точно побачимо, що Китай і Росія будуть вести себе все більш і більш напористо – як в Арктиці, так і в Антарктиді», – запевняє Доддс.

Балклі ж з прикрістю підкреслює, що британці відкрили Антарктиду на два тижні пізніше, в цьому слабкість їх претензій на територій. Росія тим часом має намір вибудовувати «Білу імперію» на полюсах. Балклі додає: Росія може вийти з існуючих договорів і почати експлуатувати природні багатства континенту.

Британські читачі Daily Express відзначили, що думка історика Балклі є домислом. Інші переконані: Росію все одно зупинити неможливо.

«Так вони просто прийдуть і заберуть що хочуть. Великобританія все одно не зможе нічого протиставити – її рознесуть за якісь 24 години», – написав один із коментаторів.

Поділитись