Росія отримала право на Кубок світу з футболу за хабарі

Росія отримала право на Кубок світу з футболу за хабарі

Американська федеральна прокуратура вперше звинуватила колишніх футбольних функціонерів з декількох країн в отриманні хабарів від Росії і Катару.

Ці країни домагалися і отримали право проведення чемпіонатів світу з футболу в 2018 і 2022 роках, повідомляє Радіо Свобода.

Згідно з обвинувальним висновком, колишній віце-президент ФІФА з Тринідаду і Тобаго Джек Уорнер отримав від Росії п’ять мільйонів доларів через мережу підставних компаній. Частина цих коштів виплатили американські фірми, які представляли інтереси Росії під час підготовки до чемпіонату світу. Колишній член виконавчого комітету ФІФА від Гватемали Рафаель Сальгеро звинувачується в отриманні мільйона доларів за голосування за надання Росії права проведення чемпіонату. Аргентинцеві Хуліо Грондоні, парагвайцеві Ніколас Леос і бразильцеві Рікардо Тейшейрі пред’явлені звинувачення в отриманні хабарів від Катару.

Процесу голосування в 2010 році, в результаті якого Росія і Катар отримали право на проведення Кубків світу з футболу, супроводжувала серія скандалів і розслідувань. Росія здобула тоді верх в протистоянні з Англією, Нідерландами-Бельгією та Іспанією-Португалією, які мали намір проводити чемпіонати спільно. Катар взяв верх над Сполученими Штатами. Ці результати відразу ж викликали підозри. Більше половини учасників голосувань, в тому числі президент ФІФА Сепп Блаттер, стали об’єктами різних звинувачень. Блаттер згодом був усунений з посади президента після розслідування, проведеного комітетом ФІФА з етичних питань. Деякі з них стали об’єктами звинувачень у справах про продаж прав на трансляцію ігор чемпіонату і були змушені піти у відставку.

Нинішні офіційні звинувачення – перші, в яких стверджується, що Росія і Катар отримали право проведення Чемпіонатів світу з футболу, підкупивши чиновників ФІФА.

Поділитись