З нестачею робітників у минулому квітні зіткнулися 35 відсотків російських промислових підприємств, що стало рекордом із 1996 року.
Про це на конференції «Статистика, аналітика та прогнозування у сучасній економіці: досвід та перспективи розвитку» розповів завідувач лабораторії кон’юнктурних опитувань Інституту економічної політики (ІЕП) імені Єгора Гайдара Сергій Цухло, передає РБК.
Відповідні дослідження ІЕП проводить щомісяця з 1992 року, у яких беруть участь близько тисячі керівників виробництв. Опитування проводяться за стандартами гармонізованої методики Євросоюзу та ОЕСР, що дозволяє порівнювати дані щодо РФ з іншими країнами. Для розрахунку рівня кадрового голоду використовують питання, як бізнес оцінює достатність наявних виробничих потужностей з урахуванням очікуваних змін попиту.
Останнім часом через економічну невизначеність показник демонструє значні вагання. У січні 2022 року на дефіцит кадрів скаржилися 26 відсотків підприємств, у жовтні – 33 відсотки. У січні 2023-го їхня кількість впала до 27 відсотків, але у квітні у зв’язку зі зростанням випуску продукції про нестачу співробітників заявили більше третини респондентів.
За словами Цухло, найгостріше дефіцит відчувають підприємства легкої промисловості. Їхні керівники «просто кричать» про відсутність спеціальних навчальних закладів для підготовки кадрів. У 2022 році Росію залишило велику кількість західних брендів одягу, але російська легка промисловість не може замінити їх, бо нема кому працювати.