Росія зараз запускає по Україні в середньому десь 2000 «шахедів» на місяць, що у 7 разів більше, ніж на початку 2023 року. Ворог весь час так чи інакше адаптується при застосуванні безпілотників до реалій, враховуючи і українські систем ППО, і наші нові технології протидії. Але РФ все ж має певні обмеження для запуску зграй безпілотників.
Про це розповів авіаційний експерт Богдан Долінце в ефірі «Київ 24».
Він зазначив, що росіяни не просто нарощують власні виробництва БПЛА, а весь час модернізують їх бойову частину і змінюють стратегії застосування безпілотників.
«Росія вже близько 2 років нарощує об’єми виробництва безпілотників типу «шахед». Ми вже бачили появу виробництва в Алабузі і на сьогоднішній день є щонайменше 3 лінії збирання. Була інформація щодо відкриття додаткових майданчиків – щонайменше 1 або двох. В цілому, як що брати дані на початок 2023 рік, коли ворог використовував щомісяця близько 300 -350 таких одиниць БПЛА, то вже на початку 2025 року кількість випущених «шахедів» на місяць перетнула позначку у 2000. І загалом продовжуються дії ворога як загалом по збільшенню кількості виробництва, так в тому числі і з локалізації виробництва», – прокоментував Долінце.
За його словами, РФ активно намагається позбутися критичної залежності від Ірану у постачанні як безпілотників, так окремих компонентів для них.
Долінце зауважив, що вдосконалюється й тактика застосування цієї зброї. Тобто йдеться про використання ройового чи не ройового принципу, зміну висоти польоту БПЛА.
«Рекорд був у лютому, коли було запущено за одну добу 267 БПЛА. Тобто бачимо, що Росія технологічно здатна запускати таку кількість виробів. Але при цьому маємо розуміти, що для можливості такого пуску необхідно щонайменше від 5 до 7 днів накопичувати ці засоби. І друга важлива складова – ключовим обмеженням для такого запуску залишається все ж таки необхідність формування зграй», – зазначив експерт.
Долінце пояснив, що росіяни формують зграї або на території над Чорним морем і тоді атаці піддаються морські міста України, або ж можуть збирати безпосередньо в повітряному просторі РФ і далі здійснювати скоординовану атаку по Україні.
«Але ми бачимо, що ворог намагається не здійснювати таке накопичення БПЛА над територією Росії. Адже періодично відбувається їх падіння. І не всі безпілотники навіть покидають територію Росії під час такого збирання», – зауважив він.