Принц Чарльз потрапив в скандал через підроблені картини

Принц Чарльз потрапив в скандал через підроблені картини

Американський художник-фальсифікатор Тоні Тетро розповів, що благодійний фонд принца Уельського Чарльза в Шотландії отримав в користування не картини, що належать пензлю Клода Моне, Пабло Пікассо, Сальвадора Далі та інших художників, а виконані ним копії цих робіт.

Газета Daily Mail повідомила, що нині збанкрутілий бізнесмен і колишній чоловік дочки президента “Формули-1” Петри Екклстоун Джеймс Стант передав 17 знаменитих картин, загальна вартість яких оцінювалася в 105 мільйонів фунтів стерлінгів, у тимчасове користування благодійному фонду принца Чарльза, розташованому в шотландському маєтку . Однак у неділю американець Тетро заявив, що він написав копії знаменитих творів і Стант придбав у нього 11 таких картин.

“Мені сказали, що ці картини вирушили в Дамфрі Хаус (будівля фонду). Немає сумнівів, що він знав про це: Джеймс знав, що вони були моїми”, – повідомив Тетро виданню.

Представники фонду розповіли, що всі 17 картин були повернуті бізнесменові.

“Дамфрі Хаус час від часу приймає від приватних осіб або організацій певні картини у тимчасове користування … На превеликий жаль, справжність цих картин, які вже не представлені (в будівлі фонду), виявляється під сумнівом”, – повідомив представник фонду.

Сам бізнесмен, в свою чергу, заперечує цю інформацію. “Жодна з мої речей – не підробка”, – сказав Стант.

У договорі оренди, який потрапив у розпорядження газети, зазначено, що три з наданих картин застраховані на 104 мільйони фунтів стерлінгів. При цьому гарантією справжності картин служило завірення престижного Інституту Вільденштейна в Парижі. Після опублікованої інформації Інститут коментарів не надав.

Фото: Teleprogramma.pro

Поділитись