Побитий у Львові співак пообіцяв далі співати по-російськи

У Львові напали на колектив вуличних музикантів, які виконували пісню російською мовою.

Лідер потерпілого колективу розповів, що причиною конфлікту стала пісня Володимира Висоцького про Одесу.

Як розповів виданню «Страна.ua» Максим Вітошинський, інцидент стався на наступний день після їх виступу на площі у Львові. Глядачі попросили музикантів виконати пісню Висоцького про Одесу, і це прохання було виконано. Після цього у деяких перехожих виникли претензії.

До мене підійшла ця дівчина і почала висувати претензії. Мовляв, її обурює, що я співаю в центрі Львова російською мовою. Я це озвучив в мікрофон, так і сказав: «До мене підійшли дівчата і сказали, що їх обурює, що я співаю російською. Як на мене, потрібно їм просто побажати гарного вечора і нехай йдуть далі», — розповів музикант.

За словами Вітошинського, глядачі його підтримали, проте дівчата не заспокоїлися і стали знімати музикантів на камеру, кажучи при цьому, що вони порушують закон. І навіть відповідь лідера групи на українському, що у справжньої творчості немає конкретного мови, не задовольнив «патріоток».

Вони почали закидати в мою сторону, що я москаль і порушую мораторій (у 2018 році Львів ввів мораторій на російськомовний культурний продукт). Я відповів, що я російськомовний українець. А мій дідусь — Роман Зенонович Вітошинський — народний артист України, — розповів Вітошинський.

А на наступний день відбувся напад.

Ми навіть не співали в той день російські пісні. Ми тільки розклали інструменти, як підлетіли приблизно сім осіб. Всі відразу: перцовка в очі, мовляв, ми вас попереджали. І почали все трощити. Це були члени організації «Сокіл», — каже музикант.

В результаті у артистів розбили їх інструменти, фронтмен Максим Вітошинський отримав забій двох ребер і розбиту губу. Але від своїх переконань він відмовлятися не має наміру.

Продовжу співати російською. Тому що всі претензії до мене не мають законного обґрунтування. Я спеціально після цього випадку перечитав всі закони і мораторій Львівської облради, вивчив цивільний кодекс. І відповідно до нього, я можу писати вірші і співати пісні на тій мові, на якому хочу. А той мораторій, який прийнятий у Львові, порушує права людини, — заявив музикант.

Він також зазначив, що люди в масках і з перцевим балончиками регулярно нападають на вуличних музикантів, які виконують пісні російською мовою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...