Північнокорейські хакери за два роки викрали понад $ 300 млн в криптовалюті

Північнокорейські хакери за два роки викрали понад $ 300 млн в криптовалюті

На думку експертів, гроші, швидше за все, пішли на розробки в рамках ракетної і ядерної програм КНДР.

Про це повідомило в середу агентство Kyodo, посилаючись на доповідь групи експертів комітету з контролю за дотриманням санкцій відносно КНДР при Радбезі ООН.

У доповіді наголошується, що ці кошти були отримані в результаті злому комп’ютерних систем фінансових установ і криптовалютних бірж. Як припускають експерти ООН, гроші використовувалися для фінансування розробок в рамках ракетної і ядерної програм.

У своєму звіті аналітики посилаються на інформацію держави – члена ООН, правда, не уточнюючи, про яку саме країну йдеться, вказуючи, що уривки з доповіді опублікувало агентство Reuters.

Згідно з цими даними, за рахунок вкрадених коштів Пхеньян підтримував ядерні об’єкти і модернізував інфраструктуру балістичних ракет.

При цьому рік тому експерти ООН говорили, що Північна Корея заробила щонайменше 370 млн доларів на незаконному експорті вугілля в 2019 році, але тепер ці поставки були зупинені. Зокрема, цей канал був перекритий через жорстку ізоляції КНДР на тлі пандемії коронавируса COVID-19 – країна серйозно скоротила торгівлю з іншими державами, незважаючи на економічний збиток.

Аналітики окремо відзначили, що в 2020 році Пхеньян представив нові балістичні ракети середньої і малої дальності, підводні човни і міжконтинентальні балістичні ракети на декількох військових парадах. Однак поки експерти не мають чіткої інформації щодо того, наскільки дієві нові озброєння КНДР.

Основний висновок звіту – Північна Корея в обхід міжнародних санкцій розробляє зброю і незаконно імпортує перероблену нафту.

Більш того, Пхеньян зберігає доступ до міжнародних банківських каналів і здійснює «шкідливу діяльність» в кіберпросторі.

Відносно КНДР діє найсуворіший на сьогоднішній день режим санкцій. Прийнята Радою безпеки ООН резолюція 2397 передбачає обмеження на поставки в країну нафти і продуктів її переробки, а також вимагає від інших держав вислати зі своєї території усіх північнокорейських робітників. Причиною послужило продовження розробки Пхеньяном балістичних ракет, а також ядерної зброї.

Поділитись