Південну Корею заполонили «жучки кохання»

Південну Корею заполонили «жучки кохання»

Південну Корею заполонили plecia longiforceps – нешкідливі комахи, які отримали назву «жучки кохання», бо під час спарювання літають парою.

Як пише The Washington Post, їх можна побачити усюди – від вершин пагорбів над містами до офісних вікон та звичайних магазинів. Чоловік на ім’я Кім Джевун розповів, що під час тренувань на горі Гьєянсан помітив велику кількість цих жуків і подумав, що настав «апокаліпсис».

Доцент Школи біологічних наук Сеульського національного університету Шин Сеунгван повідомив, що перші фотодокази появи цих жуків у Південній Кореї датуються 2015 роком – їх зафіксували в місті Інчхон. Проте значною проблемою вони стали лише у 2022 році, коли почали масово з’являтися на півночі Сеула. Учений припускає, що походження цих комах може бути пов’язане з китайським півостровом Шаньдун.

Швидко впоратися з цією навалою буде складно, адже дорослі особини цього виду не мають природних ворогів, а розмножуються вони дуже швидко. Тваринам, які потенційно могли б живитися цими жуками, потрібен час, аби навчитися сприймати їх як джерело їжі. Наприклад, у Флориді це сталося лише через 30 років після їхньої появи.

На думку Шина, кліматичні зміни можуть бути одним із чинників поширення цих комах. Згідно з урядовими даними, середня температура в Південній Кореї за останні 30 років підвищилася на 1,4°C у порівнянні з періодом 1912–1941 років.

Водночас найбільш імовірною причиною стрімкого зростання популяції жуків, за словами вченого, є явище так званого «міського теплового острова» – ефект, коли температура в міських районах вища, ніж у сільських, через велике скупчення бетону й дефіцит природної тіні. Це створює сприятливі умови для виживання комах та їхніх личинок під час зими.

Поділитись