OLED-екрани смартфонів виявилися шкідливими для очей людини

OLED-екрани смартфонів виявилися шкідливими для очей людини

У більшості сучасних смартфонах використовуються екрани, виконані за технологією органічних світлодіодів – OLED.

За результатами багатьох досліджень, через особливості регулювання яскравості OLED-екранів, приблизно у 10% людей при їх використанні починає боліти голова, з’являється втома, сухість в очах, розповів агентству “Прайм” експерт платформи НАФД “Цифровий громадянин” Володимир Гриценко.

“Фактично, яскравість на OLED-екранах завжди дорівнює 100%, а коли користувач знижує її (робиться це найчастіше за рахунок широтно-імпульсної модуляції), екран починає мерехтіти з певною частотою, що відповідає тому чи іншому рівню яскравості підсвічування. Чим нижче яскравість – тим більше виражена пульсація екрану і тим більше можуть втомлюватися очі. Саме мерехтіння екрану не видно людському оку, але його можна побачити, якщо навести на нього камеру іншого смартфона”, – пояснює експерт.

У тому випадку, якщо ви помітили, що очі втомлюються від OLED-дисплея, можна спробувати використовувати його на яскравості, близькій до максимальної – мерехтіння буде менше, але яскравість для приміщення може бути надмірною.

Поділитись