Нові десантно-штурмові катери проекту “Кентавр” ВМС України не виправдали покладених на них сподівань і стали “важкою і незбалансованою” технікою.
Про це на своїй сторінці в фейсбуці написав військовий експерт, керівник Українського мілітарного центру Тарас Чмут.
Передбачалося, що “Кентаври” стануть покращеною версією малих броньованих артилерійських катерів – більш морехідними, швидкими, багатозадачними і зі збалансованим комплексом озброєння, однак “цього не сталося”, пише Чмут.
“Катери вийшли такими ж сирими і низькоякісними, як і їх попередники, а сама конструкція просто жахливою для висадки морської піхоти (це я як морпіх говорю). Також не вийшло і зі швидкістю”, – стверджує експерт.
Як вважає Чмут, це невтішно характеризує рівень всього українського військового суднобудування. За його словами, на такі проекти держава витрачає значні суми грошей, флот – “дорогоцінний час”, але в підсумку військова техніка не може виконувати поставлені завдання.
“Тридцять два морпіхи, яких він повинен доставляти, перетворюють його в братську могилу. Єдина апарель на баку вузька, а щоб до неї дістатися, треба пройти чимало вузьких місць, де спокійно можна зачепитися спорядженням або зброєю”, – йдеться у записі.
Чмут додав, що в десантному відділенні “кентаврів” недостатньо місця для зброї, особистих речей, габаритних вантажів. На таких катерах нікуди покласти поранених, вважає військовий експерт.
“Абсурдно виглядає застосування суцільного протикульового бронювання – від малокаліберних снарядів і ракет воно не рятує, але обмежує швидкість і маневровність. Від суцільного бронювання відмовилися після Другої світової війни. Ми ж йдемо” своїм шляхом”. Знову”, – журиться Чмут.
Як зазначив експерт, оснащення “кентаврів” некерованими ракетами С-8 “не піддається логіці”. Він пояснив, що через невелику дальність стрільи з них по берегу неефективно, залишає бажати кращого і точність ракет.
“Стрільба з нерухомого положення абсурдна, адже катер стає мішенню. Стрільба по надводних цілях теж сумнівна, адже малий катер швидко маневрує, і потрапити буде складно, а великий корабель некеровані авіаційні ракети не сильно і зашкодять, звичайно, якщо ще катеру вдасться підійти на ті два-три кілометри для стрільби”, – пише він.
Чмут висловив надію на те, що “Кентаври” ще вдасться поліпшити, і порадив ВМС країни брати приклад з західної військової техніки.