Нова злочинна організація в Одесі: слідство завершено

Нова злочинна організація в Одесі: слідство завершено

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі щодо нової злочинної організації в Одесі, яка була викрита у грудні 2022 року.

За результатами слідства встановлено, що злочинна організація прийняла контроль над практично усіма аспектами економічного життя міста, включаючи взаємодію з забудовниками, закупівлі за рахунок місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та інші аспекти співпраці з бізнесом. Організатори схеми встановили системний процес підкупу чиновників та депутатів місцевої ради для забезпечення безперебійності виконання своїх цілей.

За висновками слідства, в.о. заступника міського голови Одеси, керівник апарату виконавчого комітету Одеської міськради та член земельної комісії отримував від організаторів злочинної організації щомісячно 15 тисяч доларів США та інші кошти за вчинення дій в інтересах організації шляхом зловживання своїм службовим становищем та владою. Йому пред’явлено понад 2,4 мільйонів гривень неправомірної вигоди з листопада 2021 по серпень 2022 року.

Інші учасники злочинної організації, перший заступник та заступниця міського голови Одеси, отримували від організаторів відповідно 900 та 300 тисяч гривень з березня по липень 2022 року. Перший заступник міського голови створював умови для отримання неправомірної вигоди від забудовників та підтримував рішення виконавчого комітету, спрямовані на вигоду злочинній організації.

Поділитись