Нова форма збірної України з футболу дратує російських чиновників і політиків

Нова форма збірної України з футболу дратує російських чиновників і політиків

Україна представила спортивну форму для чемпіонату Європи з футболу.

На ній написано гасла «Слава Україні!» і «Героям слава!», а також зображені контури країни, включаючи Донбас і Крим.

Згідно з чинним правилом №4 Міжнародної ради футбольних асоціацій, екіпірування не повинна містити ніяких політичних і релігійних слоганів, заяв або зображень. Наприклад, не можна зображувати конкретних політиків, згадувати політичні партії та організації, уряду або міністерства, не допускаються відсилання до конкретних подій з політичним підтекстом. Важливо: в даному конкретному випадку УЄФА не побачила порушень цих правил і форму затвердила. У Росії обурилися. Так на новину відреагував депутат Держдуми Дмитро Севіщев:

«Всі ми прекрасно розуміємо: Крим – територія Російської Федерації. Відповідати тут повинні представники УЄФА. Це політична провокація. Вони ще раз хочуть привернути увагу всього світу. У них з газовими проблемами нічого не виходить, світ не можуть встановити, тому для них це проблема. Це прояв слабкості, а не політичної волі».

Наталя Поклонська запропонувала провести матч в Криму. А Марія Захарова, представник російського МЗС, продемонструвала свою ерудицію в області історії мистецтва:

«Прийом не новий, називається тромплей – спосіб зображення і сукупність технічних прийомів, що створюють ілюзію неможливого, або навпаки – уявлення доступного, відчутного».

Поділитись