Nissan готується до зупинки заводів по всьому світу

Nissan готується до зупинки заводів по всьому світу

Самоблокада, яку переживає Китай у зв’язку зі спалахом коронавірусу, вже почала позначатися на світовому автопромі, і, схоже, ефект буде тільки наростати – за принципом “сніжної грудки”.

Номенклатура компонентів, які Nissan закуповує у китайських постачальників, включає більше 800 пунктів. І там уже стурбовані тим, що більшості з них вона може втратити в тому випадку, якщо не збудеться обіцянку китайського уряду, пише Automotive News Europe.

Раніше видання заявляло, що заводи повернуться до повноцінної роботи після 21 лютого, але якщо цього не станеться, запаси комплектуючих на заводах Nissan зникнуть дуже швидко. Виробництво деяких моделей на японських підприємствах в цьому випадку припиниться вже 23 лютого, потім стане завод в Малайзії, а далі доведеться зупиняти конвеєри в США, Великобританії, Іспанії, Росії, Індії та Мексиці.

Nissan вже виступила з проханням до китайської влади дозволити перезапустити підприємства в провінції Хубей, де розташований епіцентр епідемії, за умови, що керівництво заводів самостійно забезпечить безпеку співробітників. Однак лише половина постачальників Nissan, з якими керівництво компанії обговорювало ситуацію, погодилася відновити виробництво, і тільки половина з них зможе вивести на роботу достатню кількість співробітників.

Ця ситуація може помітно посилити кризу, в якому Nissan виявилася після арешту, розслідування і подальшої втечі екс-боса фірми Карлоса Гона. Але коронавірус помітно вплине і на весь світовий автопром в цілому. За розрахунками консалтингової компанії IHS Markit, обсяги світового виробництва автомобілів в цьому році можуть впасти на 1,7 мільйона одиниць.

Поділитись