Названа заміна Туреччини в програмі виробництва винищувача F-35

Названа заміна Туреччини в програмі виробництва винищувача F-35

Турецьку компанію Turkish Aerospace Industries (TAI), що виробляє елементи фюзеляжу винищувача п’ятого покоління F-35 Lightning II, може замінити американська корпорація Northrop Grumman, повідомляє Defense News.

Видання зазначає, що TAI є постачальником другого рівня для літака, тоді як більшість елементів фюзеляжу виробляє Northrop Grumman. «Досить імовірно, що Northrop візьме на себе виробництво цього компонента, поки не буде знайдений інший постачальник, який замінить TAI», – пише Defense News.

У публікації видання, присвяченій розбору критики президента США Дональда Трампа розміщення виробництва компонентів F-35 Lightning II поза країною, нагадується, що саме таке рішення, до якого попередній глава Сполучених Штатів Барак Обама не має відношення, сприяло масовому випуску і широким закордонним продажу літака.

У травні Breaking Defense повідомило, що серійного виробництва F-35 Lightning II загрожують проблеми з поставками комплектуючих з Туреччини, яка після покупки російських зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф» була виключена з програми створення даних літаків.

У липні 2019 року Northrop Grumman виклала на YouTube відео збірки центрального фюзеляжу F-35 Lightning II, здійснюваної за допомогою системи світлових проекторів.

Поділитись