NASA вдалося змінити траєкторію польоту астероїда

NASA вдалося змінити траєкторію польоту астероїда

Місія NASA щодо зміни траєкторії польоту астероїда за допомогою ударного космічного зонда Double Asteroid Redirection Test (DART) мала успіх.

Про це розповів керівник американського космічного відомства Білл Нельсон.

Як стало відомо, 27 вересня зонд вагою 633 кг врізався в астероїд Діморф діаметром 160 метрів, що знаходився на відстані близько 11 млн км від Землі, зі швидкістю 6,2 км за секунду. За зіткненням спостерігав італійський кубсат LICIACube, що відокремився від зонда за п’ять днів до цього.

Нельсон зазначив, що перед початком місії час, за який астероїд Діморф робив виток навколо астероїда Дідіма, на чиїй орбіті він перебував, становив 11 годин та 55 хвилин. Після зіткнення зонда з Діморфом астрономи встановили за допомогою наземних телескопів, що його орбітальний період знизився на 32 хвилини, тим самим змінилася його траєкторія польоту.

Таким чином, DART стала першою в історії місією зміни траєкторії астероїда для захисту Землі від потенційно небезпечного зіткнення. Перед проведенням випробування в управлінні неодноразово наголошували, що Діморф, що входить до астероїдної системи більшого астероїда Дідіма, не становить для Землі жодної небезпеки.

Поділитись