NASA перевела свій телескоп у сплячий режим

NASA перевела свій телескоп у сплячий режим

NASA оголосило, що у космічного телескопа “Кеплер”, який займається пошуком екзопланет, закінчується паливо.

Як повідомляє 1NEWS, палива настільки мало, що в NASA вирішили перевести Kepler у сплячий режим на найближчі кілька тижнів, щоб зберегти його.

Перебуваючи в сплячому режимі, телескоп не буде проводити наукових спостережень. Апарату доведеться “перечекати” до 2 серпня і тоді передати дані, зібрані за останні 51 день.

З 12 травня Kepler був сфокусований на ділянці неба в напрямку сузір’я Рака – цю ж область він спостерігав у 2015 році. Нові дані, отримані телескопом, як очікується, допоможуть вченим підтвердити існування екзопланет, помічених під час першого вивчення регіону, а також, можливо, виявити нових кандидатів.

Апарат “розбудять” на початку серпня. Якщо все пройде вдало, Kepler відновить спостереження 6 серпня, працюючи на останньому паливі.

Kepler запустили в 2009 році. У 2013 році апарат вийшов з ладу, проте через рік фахівці NASA змогли відновити його роботу. Телескоп виявив 2 650 підтверджених екзопланет. Навіть якщо Kepler завершить роботу найближчим часом, залишиться безліч зібраних ним даних, які вченим тільки належить проаналізувати.

Поділитись