Морські дрони перетворюють Чорне море на пастку для ворога

Морські дрони перетворюють Чорне море на пастку для ворога

Нещодавно українські морські дрони Magura V5 знищили у Чорному морі два гелікоптери Мі-8 РФ.

Військовий експерт, засновник БО «Реактивна пошта» Павло Нарожний заявив в етері «Українського радіо», що тепер ці безпілотники фактично стали платформою.

«Ми всі чули і знали про успіхи дронів у знищенні Чорноморського флоту. Мабуть, 80, а може й 90% кораблів Чорноморського флоту були знищені за допомогою дронів Magura, Sea Baby та інших. А зараз ми бачимо їх розвиток. По суті, вони стали платформою. Тобто не просто транспортом для кількасот кілограмів вибухівки, а платформою, на яку встановлюються інші засоби», – наголосив експерт.

Він нагадав, що ЗСУ вже використовували дрон з встановленими направляючими від системи «Град» для обстрілу ворожих об’єктів. Його можна було перезарядити і здійснити кілька атак. Однак зараз це «вже принципово інша історія».

«По-перше, ми побачили встановлений на дроні великокаліберний кулемет із балістичним калькулятором зі штучним інтелектом, який сам може доводити цілі. Але та атака, яку ми бачили на відео, була не дуже успішна. Так, вони влучили у вертоліт, але він зміг втекти. А зараз розробники взяли стару радянську ракету Р-73. Це ракета повітря-повітря, вона ще 70-х років. У неї є декілька модифікацій з дальністю від 7 до 40 км. Це ракета для установки на літак для збиття іншого літака з інфрачервоною головкою наведення. Але вочевидь вона була якимось чином модифікована. Тому що навіть у пресрелізі було написано Р-73 «Sea Dragon», тобто вже використовується інша назва. І показане відео наведення цієї ракетки. В оригіналі вона по-іншому наводиться в літаку. Тобто щось було модифіковано», – пояснив Нарожний.

Раніше російські вертольоти Мі-8 використовувалися як мисливці на морських дронів. Загарбники встановлювали на них 3-4 кулемети і відправляти у бій. Однак новинка від українців перетворила Мі-8 з мисливців на жертву.

«Тобто тепер наші дрони ганяються за цими вертольотами. І це спрощує життя нашим дронам і збільшує їхні можливості для знищення цілей в Чорному морі. А цілей там може бути дуже багато – і військові кораблі, і портова інфраструктура, через яку можуть транспортуватись якісь військові вантажі. Це можуть бути удари і по узбережжю. Тобто це значно розширює можливості наших дронів, якщо ми зможемо відкинути авіацію ворога від морських цілей», – підсумував він.

Поділитись