У минулому році загинуло рекордно 212 захисників земель та довкілля, що в середньому перевищує чотири за тиждень, згідно з новим звітом громадської організації Global Witness.
Цей показник робить 2019 рік найсмертельнішим для активістів, які захищають земельні та водні ресурси від інтересів видобутку, агробізнесу та викопного палива, йдеться у звіті Global Witness, опублікованому в середу.
Це є значним сплеском у 164 вбивств у 2018 році, і справжня кількість, ймовірно, набагато більша, сказала організація, додавши, що випадки часто залишаються без документації.
Захисниками є ті, хто виступає проти порушень навколишнього середовища та прав людини, зумовлених експлуатацією природних ресурсів, повідомляє Global Witness.
Колумбія була найбільш смертельною країною у 2019 році із 64 вбивствами – порівняно з 24 в 2018 році – і становила 30% від загальної кількості у світі в минулому році.
Наступними у списку опинилися Філіппіни із 43 вбивствами. У Бразилії було 24 і майже 90% вбивств, що відбулися в регіоні Амазонки.
Сім з десяти найбільш постраждалих країн перебувають у Латинській Америці, де відбулося понад дві третини загальних вбивств. Регіон постійно зазнав найгірших наслідків, оскільки Global Witness почав збирати дані у 2012 році.
Тут же проживає Гондурас, країна з найбільшим відсотковим збільшенням вбивств, яка підскочила з чотирьох у 2018 році до 14 минулого року.
Європа залишається найменш постраждалим регіоном. У Румунії два вбивства пов’язані з незаконною вирубкою лісу. У Африці зафіксовано сім вбивств, але перевірка випадків є проблемою в регіоні, зазначив Global Witness.
Видобуток копалин був найбільш смертельним сектором, загинуло 50 людей, а за ними агробізнес – 34.
Азія була гарячою точкою для атак, пов’язаних із агробізнесом, що становила 85% загальної кількості у світі. З цієї кількості майже 90% припадало на Філіппіни.
Також було зафіксовано 24 вбивства, пов’язані з вирубкою лісу, на 85% більше порівняно з 2018 роком та найбільший сплеск будь-якого сектору.
Згідно з повідомленням, багато учасників кампанії також замовчують арешти, судові процеси, погрози та насильницькі напади, і корінні народи зазнають непропорційного впливу.
У 2019 році 40% загиблих захисників були корінними жителями, незважаючи на те, що ці громади становлять лише 5% світового населення.