Студенти факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка побували на екскурсії у місті Переяслав, який славиться великою кількістю музеїв.
Студенти-грінченківці завітали до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини — музею просто неба. Там вони змогли наочно побачити, як жило українське село Середньої Наддніпрянщини кінця ХІХ — початку ХХ століть, якими були будівлі та стоянки від часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі.
Наступною локацією грінченківців стало місце, де Шевченко писав свій «Заповіт» — будинок Андрія Козачковського. Тепер це Музей «Заповіту» Тараса Шевченка. До речі, на Переяславщині Кобзар написав 11 творів, серед яких «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар’яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа».
В організації екскурсії для студентів допамагав особисто мер Переяслава В’ячеслав Саулко. А столичний отель «ЛаМа» оплатив місця в орендованому мікроавтобусі для студентів з фронтових та прифронтових областей України.
«Зараз в Україні важкі часи. А студенти – наша молодь і наше майбутнє. Діти, які особливо постраждали від війни, потребують нашої допомоги. Крім того, студенти-журналісти наочно змогли побачити справжню українську історію та відпочити», – заявила управителька отелю «ЛаМа» Наталія Єрчик.
До речі, Переяславу надано звання місто-музей. На території всього 32 км² знаходиться цілих 27 музеїв.