Марсохід Curiosity знайшов молекули, що підтверджують існування життя на Марсі

Марсохід Curiosity знайшов молекули, що підтверджують існування життя на Марсі

Поки йдуть дебати про те, чи є життя на Марсі чи ні, вчених зацікавили так звані тіофени.


Це органічні сполуки. Вони містяться у вугіллі, сирій нафти і навіть в грибах трюфеля. Викликало інтерес те, що тіофени є на Марсі. А це говорить про те, що там було і, можливо, є раннє життя. Тіофени, які присутні на Землі, можна розглядати як біологічні. Але коли мова заходить про Марсі, тут щось зовсім інше. І це вимагає вивчення.

Молекули тіофен включає в себе чотири атома вуглецю і атом сірки, розташовані в кільці. І вуглець, і сірка є біологічно важливими елементами, необхідними для життя.

Є кілька думок, що пояснюють присутність тіофенів на Землі. Метеоритні удари розглядаються як один з варіантів. Мільярди років тому Марс був тепліше і вологіше, там були умови, які підходять для створення тіофенів.

Хоча марсохід Curiosity надав багато даних, але їх ще слід ретельно обробити. Вчені чекають додаткової інформації, покладаючись на наступний ровер, який, як очікується, буде запущений в липні 2020 року. Він зможе в своїй міні-лабораторії проводити різні аналізи.

Вчених насамперед цікавлять ізотопи вуглецю і сірки. Вони називають їх «сигналом передвісника життя». Але навіть якщо наступний марсохід дасть ізотопні дані, їх все одно може бути недостатньо, щоб остаточно довести, що на Марсі є або колись було життя.

Поділитись