Кухонні губки виявилися в 200 тисяч разів бруднішими, ніж сидіння унітазу

Кухонні губки виявилися в 200 тисяч разів бруднішими, ніж сидіння унітазу

Кухонні губки, як виявилося, мало не найстрашніший предмет в нашому будинку або ресторані.

Експерти, представляючи тези свого “небезпечного” дослідження, заявили, що в губах можуть жити понад 300 бактерій. А взагалі кухонні губка “в 200 тисяч разів брудніше, ніж сидіння унітазу”, якщо її вчасно не міняти.

Фахівці після чергового дослідження прийшли до висновку, що кухонні губка може містити більше 350 видів бактерій, в тому числі таких, що викликають небезпечні інфекційні захворювання. Або інше порівняння:

“кухонний губка може бути в 200 тисяч разів брудніше, ніж сидіння унітазу”, – говорять автори дослідження, додаючи, що ховатися бактерії можуть як всередині губки, так і поряд з нею.

Бактерії, здатні привести до гострих кишкових інфекцій, виявлені в ході 77% досліджень губок. У той же час 86% досліджуваного матеріалу містили цвіль і дріжджі. А 18% – стафілококові бактерії. Словом, приємного мало. Але і це ще не все. Виявилося, що та ж цвіль – в 27% випадків, і бактерії, що викликають гострі кишкові захворювання бактерії – в 14% випадків, є і на кухонних плитах, на їх ручках і кнопках.

З особливою обережністю в зв’язку з цим слід ставитися до готової їжі. Немає гарантії, що людина, яка її приготувала, не страждає яким би то не було захворюванням – наприклад, норовірусом, стафілококами або навіть гепатитом.

“Приносячи додому готові салати, закуски, ми ризикуємо отримати інфекцію від недобросовісного кухаря, який, недолікував або відчував себе нормально, і вийшов на роботу”, – говорять дослідники.

Нарешті, вельми комфортно бактерії відчувають себе в комбайнах, на обробних дошках, в м’ясорубках, блендерах або сміттєвих відрах. Все це теж варто мати на увазі.

Поділитись