Китайський марсохід “Чжуронг” здійснив посадку на Марсі

Китайський марсохід “Чжуронг” здійснив посадку на Марсі

Китайський апарат “Тяньвень-1” ( “Питання до неба”), який був запущений в липні минулого року і успішно вийшов на орбіту Марса в лютому цього року, здійснив посадку на поверхню Марса в ніч на 15 травня.

Про це повідомляє CGTN з посиланням на Китайське національне космічне управління (CNSA). Раніше в CNSA повідомили, що апарат повинен здійснити посадку з 15 по 19 травня. Таким чином, Китай став другою країною після США, якій вдалося успішно посадити дослідницький апарат на Марсі.

Місія “Тяньвень-1” включає орбітальний модуль, посадкову платформу і шестиколісний марсохід масою 240 кілограмів, який отримав назву “Чжуронг” (бог вогню в китайській міфології). Платформа з марсоходом здійснила посадку в південній частині Долини Утопія в північній півкулі планети. План місії передбачає, що тепер марсохід з’їде з платформи і відправиться вивчати поверхню Червоної планети. Запланований термін роботи ровера становить 90 марсіанських діб, але не виключено, що апарат пропрацює довше.

Головні цілі місії полягають в пошуку на Марсі поточної і попередньої життя, а також дослідженні поверхні планети і навколишнього середовища. Результати роботи орбітальної станції і марсохода дозволять отримати топографічні карти марсіанської поверхні з зазначенням характеристик ґрунтів, іоносфери, ділянок водяного льоду і інших наукових даних. Для наукової роботи орбітальний апарат і марсохід використовуватимуть 12 приладів, включаючи різні камери, георадар і магнітометр.

Запуск місії “Тяньвень-1” став одним з трьох здійснених в 2020 році запусків до Марсу. У липні свій орбітальний апарат Hope до Червоної планети запустили Об’єднані Арабські Емірати (в кінці березня він вийшов на свою цільову орбіту), а NASA відправило на Марс марсохід Perseverance, який здійснив посадку на Марсі 18 лютого і приступив до виконання місії.

Поділитись