Китайський лікар передбачив епідемію місяць назад і потрапив до поліції

Китайський лікар передбачив епідемію місяць назад і потрапив до поліції

Доктор Лі Веньлян з Уханz виявив новий коронавірус одним з перших – і поплатився за це.

«Чуму 2020 року» звуть 2019 nCoV. Таке позначення отримав новий коронавірус, який призвів до загибелі вже 427 осіб. Вчені ламають голови про його природу і поки що не знайшли вакцини. Але якби місяць тому всі прислухалися до скромного лікаря Лі з Уханя (саме це місто стало джерелом епідемії), можливо, ліки від смертельної недуги було б уже знайдено.

«Вона повернулася»

“У нас ввели карантин у відділенні невідкладної медичної допомоги. Здається, у семи пацієнтів виявили атипову пневмонію”, – за день до Нового року написав лікар з центральної лікарні Ухань – Лі Веньлян своїм одногрупникам по медакадемії.

“Страшно. Невже SARS (вірус, що викликає атипову пневмонію з численними жертвами) повернувся?” – запитав один з колег доктора.

Чи Веньлян спробував заспокоїти, сказавши, що поки тип вірусу не встановлено. (Назва 2019 nCoV штам отримає тільки 7 січня).

Але через кілька годин доктору Лі подзвонили з міського управління охорони здоров’я. Цікавилися, навіщо лікар поширює інформацію про інфекцію. Серед ночі чоловіка викликали у відділення поліції, де відчитали за «серйозне порушення громадського порядку» і «поширення неправдивих повідомлень».

“Якщо ви продовжите вести себе подібним чином, ми залучимо вас до відповідальності. Це зрозуміло?”, – запитали в відділенні.

Доктор Лі підписав заяву: вибачте, мовляв, був не правий і в майбутньому зобов’язується «не поширювати чутки про епідемію».

1 січня поліція Ухань провела виховні бесіди ще з вісьмома медиками, які розповідали про пацієнтів з вірусною пневмонією. Щоб не лякати населення, Комісія з охорони здоров’я Уханя оголосила: у 27 пацієнтів (кількість хворих зростала) дійсно виявлена ​​невідома форма пневмонії … але турбуватися не варто!

“Захворювання можна запобігти і контролювати”, – запевнили чиновники.

А 28 січня Верховний суд Китаю розкритикував дії поліцейських Уханя, які залякали доктора Лі і його колег.

“Можливо, зараз було б легше стримувати і контролювати новий коронавірус, якби люди з самого початку повірили «чутками», стали носити медичні маски, виконувати санітарні вимоги і не відвідували б ринок, де продаються дикі тварини”, – заявили в суді.

Поліція Уханя спробувала виправдатися, нагадавши, що ніхто не був оштрафований або заарештований. Єдине, що вселяє надію: число тих, хто одужав, перевищує число загиблих. Вилікувалися – 730 осіб проти 426 жертв коронавірусу.

Поділитись