Іспанія передасть Україні новітні БПЛА-камікадзе Q-SLAM-40

Іспанія передасть Україні новітні БПЛА-камікадзе Q-SLAM-40

Іспанія пропонує Україні випробувати свої дрони, що барражують, Q-SLAM-40.

В Україна протестують на росіянах найновіші зразки зброї та техніки, що постачаються із боку західних країн. Серед усіх донорів США найбільш активно проводять випробування свого озброєння на українській землі. Нині на черзі – Іспанія.

Іспанська компанія Arquimea представила Україні свої барежуючі боєприпаси Q-SLAM-40 (Arquimea-Surgical Loitering Airborne Ammunition 40 мм). Цей дрон, призначений для ураження цілей на коротких дистанціях, був вперше показаний на виставці FIENDEF-2023 у Мадриді 17 травня.

Здібний до дії на відстані до 15 км і повітряному стані до 15 хвилин, іспанський дрон-камікадзе запускається за допомогою пневматичної катапульти, що дозволяє виконати три пуски за один зарядний пристрій. Пристрій оснащений електричним двигуном у задній частині і практично безшумний, що ускладнює його виявлення.

Озброєний 40-мм гранатою з електронним підривником, дрон має різні варіанти бойових частин – протитанкову, інертну та навчальну. Камера на борту дозволяє оператору контролювати політ до моменту зіткнення з ціллю.

З довжиною 830 мм та розмахом крила 1,4 м, дрон виготовлений з композитних матеріалів. Весь комплекс важить 28 кг, укладається у два рюкзаки і може бути перенесений двома військовослужбовцями. Розгортання комплексу займає трохи більше 5 хвилин. Через використання композитних матеріалів, подібні дрони можуть виявитися малопомітними.

Якщо Україна придбає Q-SLAM-40, Arquimea планує продовжити роботу над цим безпілотником та запропонувати більш важку модель зі збільшеною вантажопідйомністю та дальністю польоту.

Поділитись