Google заявив про створення найпотужнішого в світі квантового комп’ютера

Google заявив про створення найпотужнішого в світі квантового комп’ютера

Американська компанія Google заявила про створення найпотужнішого в світі квантового комп’ютера, якому під силу здійснювати розрахунки за межами можливостей найсучасніших суперкомп’ютерів.

Як повідомляє британська газета Financial Times, про це Google інформував в науковій доповіді, поширеній на сайті Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), яку потім видалили.

У цьому документі, з яким встигли ознайомитися журналісти видання, Google повідомив про те, що його науковим співробітникам вдалося побудувати процесор, що зробив за 3 хвилини і 20 секунд розрахунок, на який найпотужнішого в світі комп’ютера, “Саміту” від американської компанії IBM знадобилося б близько 10 тисяч років.

“Це істотне прискорення в порівнянні з усіма відомими класичними алгоритмами забезпечує експериментальну реалізацію квантового переваги в обчислювальної задачі і ознаменує собою появу настільки очікуваної обчислювальної парадигми”, – цитує Financial Times доповідь. “Наскільки нам відомо, цей експеримент являє собою перше обчислення, яке може бути виконане виключно на квантовому процесорі”, – йдеться в доповіді.

Як пише газета, поки згадана система може здійснювати одночасно лише один технічний розрахунок, а перш ніж квантові комп’ютери зможуть вирішувати практичні завдання, пройдуть ще роки. Однак розробники називають результати своєї роботи “важливою віхою на шляху до повномасштабної квантовому обчислювальному процесу”.

Вони передбачають, що збільшення потужності квантових комп’ютерів в рази перевищить показники прогресії, зазначеної в законі Гордона Мура. Згідно з цим законом, число транзисторів на чіпі, а значить і щільність обчислень, має подвоюватися приблизно через кожні два роки.

Financial Times вказує на те, що прототипи квантових комп’ютерів на даний момент здатні лише здійснювати розрахунки за схемою, традиційної для комп’ютерів, тільки швидше. По-справжньому ж квантові обчислювальні машини можуть вийти на межі класичної фізики, що призведе до зростання потужності комп’ютерів по експоненті. Видання уточнює, що Google відмовився від коментарів.

Поділитись