Google вперше подала позов до Росії

Google вперше подала позов до Росії

Американська компанія Google подала позов до Роскомнадзору з метою оскаржити вимогу відомства видалити посилання на протиправні матеріали, повідомляє видання «Коммерсант».

За даними видання, мова йде про дванадцять посиланнях на відео, розміщені в YouTube. Позов був поданий 23 квітня, арбітражний суд Москви прийняв його до виробництва 11 травня. За визначенням суду, Google вимагає визнати незаконними дії Роскомнадзору по обмеженню доступу до інформаційного ресурсу.

До цього американська компанія не виступала як ініціатор судових розглядів з російським відомством, займаючи позицію відповідача або третьої особи.

«Роскомнадзор на підставі вимог Генпрокуратури направив на адресу адміністрації Google повідомлення про обмеження доступу до матеріалів із закликами, в тому числі до неповнолітніх, брати участь у несанкціонованих мітингах в січні 2021 року», – пояснили в Роскомнадзорі.

Сама компанія Google відмовилася коментувати інформацію про позов.

Корпорації Google, Facebook і Twitter можуть оштрафувати за запитом Роскомнадзору в зв’язку з відмовою видаляти заборонену інформацію.

Поділитись