Генетики назвали батьківщину корів і биків

Генетики назвали батьківщину корів і биків

Палеогенетики відновили ДНК шести дюжин древніх корів, що допомогло їм довести, що велика рогата худоба дійсно була вперше одомашнена на Близькому Сході.

З іншого боку, багато сучасних корів і биків виявилися пов’язані із загадковою Індської цивілізацією, пишуть вчені в журналі Science.

“Найдавніші корови Землі не несли в собі ніяких інших генетичних слідів, окрім як первісних биків-турів, які жили в той час на Близькому сході. Ситуація різко змінилася приблизно чотири тисячі років тому, коли у всіх осередках цивілізації з’явилися зебу”, – розповідає Марта Вердуго з Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія).

Нагадаємо, молочне скотарство виникло в перших людських поселеннях на Близькому Сході і Індії приблизно 15-10 тисяч років тому, одночасно з розвитком землеробства і переходом до осілого способу життя. Його поява була пов’язана з тим, що в популяціях перших фермерів виникла унікальна мутація в гені LCT, що дозволила дорослим людям пити молоко – здатність, яку фактично всі ссавці втрачають ще в дитинстві.

Фото pixabay.

Поділитись