Гейтс розповів, як би боровся з вірусом SARS-CoV-2 на місці Трампа

Гейтс розповів, як би боровся з вірусом SARS-CoV-2 на місці Трампа

Американський мільярдер і філантроп, один із засновників компанії Microsoft, Білл Гейтс в інтерв’ю CNBC розповів про те, які заходи зробив би, опинившись зараз на місці першої особи своєї країни.

Подібно Китаю, де ізоляція тривала близько шести тижнів, в США слід поставити пріоритетне завдання: утримати людей вдома, щоб «згладити криву» епідемії коронавірусу, вважає Гейтс. «Якщо ви добре справляєтеся з ізоляцією [на національному рівні], протягом приблизно 20 днів помітите, що кількість [нових випадків] дійсно змінюється, тобто скорочується, а це ознака того, що ви на вірному шляху».

Гейтс підкреслив, що важливо віддавати перевагу не грошам, а здоров’ю людини, побічно натякнувши на коментарі президента США Дональда Трампа, який озвучив своє бажання, щоб «бізнес в Америці відновив свою діяльність вже до Великодня». При цьому ряд медичних експертів говорять, що ще занадто рано відновлювати роботу підприємств і шкіл, так як це може мати згубні наслідки для поширення пандемії.

Гейтс в цьому з ними повністю згоден: «Дійсно сумно дивитися на економічні наслідки пандемії. Але гроші, як ви знаєте, і повернення економіки до ладу, це скоріше більш оборотна річ, ніж повернення людей до життя. І тому ми краще будемо страждати в економічному вимірі – величезні страждання, але зведемо до мінімуму хвороби і смерть».

Поділитись