Фермери у США стали частіше гинути під час роботи на відкритому повітрі

Фермери у США стали частіше гинути під час роботи на відкритому повітрі

Рекордна спека в США, викликана глобальними кліматичними змінами, привела до того, що фермери стали частіше гинути під час роботи на відкритому повітрі, пише Bloomberg.

За останні кілька місяців профспілка сільськогосподарських робітників США виявив три випадки загибелі робітників через спеку. 29 липня на полях хмільової ферми в Топпеніше помер робітник Флоренсіо Гета Варгас. Причиною стала хвороба серця, яку посилила спека. В той день температура досягала 38 градусів. «Люди, що працюють в полі, використовуються як живий щит для іншої частини США від жорстоких наслідків зміни клімату», – заявила директор профспілки зі стратегічного розвитку Елізабет Стратер. Вона очікує зростання кількості смертей, тому що екстремальні температури стають більш поширеним явищем.

Дочка загиблого звинуватила в загибелі батька директора ферми Енді Гамаша. «Ніхто не заслуговує на смерть на роботі. Він всього лише намагався забезпечити свою сім’ю», – написала вона на сторінці збору пожертвувань на похорон. Власник відкинув звинувачення і сказав, що дуже засмучений загибеллю працівника. Гамаш розповів, що перед приїздом медиків робив Варграсу штучне дихання.

Схожий випадок стався 26 червня на поле в місті Сент-Пол, коли 38-річний робітник Себастьян Перес помер від спеки. Тепер подія розслідує Управління Орегона з безпеки та гігієни праці. В кінці травня в селах 34-річний Адріан Агірре помер під час поїздки в фургоні з іншими робітниками. У профспілці повідомили, що в автомобілі був відсутній кондиціонер і були зламані вікна. Перед смертю Агірре повідомив дружині про нестерпну спеку і погане самопочуття.

Для поліпшення умов праці робітників не вистачає громадського тиску. Крім того, фермери не йдуть судитися зі своїми роботодавцями, оскільки бояться втратити роботу. Навіть якщо суд стане на їхній бік, розмір компенсації буде невеликим.

У країнах, що розвиваються, де на фермах відсутні дрони для обстеження полів і інші передові технології, ситуація гірша, ніж в США, і найближчим часом не зміниться. В Індії 40 відсотків робочої сили зайнято в сільському господарстві. На технологічні зміни там немає коштів. «Країни з низькою здатністю адаптуватися більше за інших постраждають від зміни клімату. Через зниження врожайності зарплата робітників впаде, а продукти подорожчають», – вважає економіст Цицеро Ліма.

Цього літа сотні американців загинули через сильну спеку. У штаті Орегон померло 83 людини, у Вашингтоні – 112. В кінці липня Конгрес США виділив 100 мільйонів доларів на розробку місцевих проектів, покликаних полегшити наслідки глобального потепління.

Поділитись