Facebook заявила про те, що подає до суду на двох розробників додатків, які нібито хакнули телефони користувачів і заражали їх вірусом, щоб генерувати фейкові кліки по рекламних оголошеннях.
Поки достеменно невідомо, скільки саме користувачів соціальної мережі постраждали в рамках цієї шахрайської схеми. Facebook оголосила про початок судового розгляду з двома компаніями-розробниками шкідливих мобільних додатків, говориться в корпоративному блозі соціальної мережі. Додатки LionMobi і Jedimobi звинуватили в кібершахрайстві, яке називається «click injection».
Як стверджує Facebook, ці два мобільних додатки, поширювані через Google Play, заражали пристрої користувачів вірусом, який створював фейковий кліки.
Таким чином, розробники намагалися обдурити рекламні алгоритми соціальної мережі, створюючи враження, що користувачі активно клацають на оголошення. За кліки, згенеровані штучним чином, компанії отримували грошові кошти від Facebook.
Поки достеменно невідомо, скільки саме користувачів постраждали в результаті шахрайства та скільки грошей заробили недобросовісні розробники. Facebook стверджує, що поданий до суду позов є першим у своєму роді для соціальної мережі.
Відомо, що LionMobi і Jedimobi були учасниками Facebook Audience Network – сервісу компанії, що пропонує компаніям заробляти на рекламних оголошеннях. Величезна аудиторія соціальної мережі, що перевищує 2 млрд людей, дозволяє пропонувати клієнтам рішення «з упором на аудиторію».
«Ми аналізуємо інтереси аудиторії, щоб показувати людям актуальну рекламу, яка разом з тим не заважає їм користуватися додатком або сайтом», – йдеться на сайті Audience Network.
Facebook заявила про те, що вже відключила шкідливі програми від своєї програми, але, тим не менш, це не скасовує того факту, що користувачі постраждали від шахраїв.
Фото Pixabay.